ІСТОРІЯ СЕЛА ЛИП’ЯНКА

Село Лип’янка, за спогадами старожилів, було засноване в 1570-1630 роках.

Наше село Лип’янка має назву рослинного походження від слова «Липа».На місці поселення  росли  вікові  липи на околиці села,що були кінцем Чорного лісу,який простягався аж з під Чигирина.

З народних переказів першими поселенцями називають козаків,які створювали хутори на певній відстані один від одного вздовж річки Гнилий Товмач. Козаки мали багато пасік займалися торгівлею липового меду

Жителі,  які  заселювали  цю  місцевість,  вирізали  липи, корчували  їх і тому  в ті  роки,  де було викорчувано  липи  на полях, ці поля  називалися «корчовки». Село  було розкидане  хуторами по берегах  річки « Гнилий  Товмач».

Як  пам’ятки про товщину  лип, в окремих  жителів  було збережено  кадушки-сипанки з  лип, які були видовбані  в діаметрі більше  метра. Їм  передали ці  пам’ятки діди та  прадіди.

Село Лип’янка і на даний час процвітає вздовж мальовничих берегів річки Гнилий Товмач і поринає в пахощах липового цвіту.